وجود فرهنگ اسلامی دیدار بازی عباس صالحی

وجود: فرهنگ اسلامی دیدار بازی عباس صالحی عکس خبری

گت بلاگز اخبار پزشکی پروبیوتیک‌ها بدن را در برابر استرس ایمن می‌کنند

محققان آمریکایی معتقدند پروبیوتیک‌ها می‌توانند بدن را در برابر استرس ایمن کنند. 

پروبیوتیک‌ها بدن را در برابر استرس ایمن می‌کنند

پروبیوتیک ها بدن را در برابر استرس ایمن می کنند

عبارات مهم : استرس

محققان آمریکایی معتقدند پروبیوتیک ها می توانند بدن را در برابر استرس ایمن کنند.

به گزارش ایسنا، گروهی از محققان آمریکایی نوعی باکتری خوب را پیدا کردند که ممکن است از مغز در برابر تاثیرات منفی استرس حفاظت کند. در صورتیکه این ادعا در بررسی های آزمایشگاهی تایید شود می توان به درمان هایی با محوریت پروبیوتیک ها در برابر استرس، “اختلال استرس بعد از ضربه” و اضطراب دست پیدا کرد.

همچنین پیش از این مطالعاتی در مورد تعیین ارتباط بین مغز و باکتری روده انجام گرفته هست. به طور مثال در یک مطالعه آمده است فقدان نوعی باکتری در روده می تواند در نواحی از مغز که با افسردگی و اضطراب مرتبط هست، عوض کردن ایجاد کند.

پروبیوتیک‌ها بدن را در برابر استرس ایمن می‌کنند

در یک بررسی دیگر محققان مشاهده کردند داروهای اسید معده از طریق اختلال در محور مغز – روده موجب افسردگی می شوند. همچنین محققان به ارتباط بین سلامت روده و اختلال استرس بعد از ضربه پی برده اند.

علاوه بر این مطالعات نشان داده است که رابطه بین باکتری های روده و احساس سلامت و آرامش یک مسیر دو طرفه هست. از سوی دیگر نه تنها فقدان میکروب های بافایده به اختلالات روانی منجر می شود بلکه استرس نیز همچون خوراکی های نامناسب به سلامت روده آسیب می زند.

محققان آمریکایی معتقدند پروبیوتیک‌ها می‌توانند بدن را در برابر استرس ایمن کنند. 

با در نظر گرفتن این نتیجه های محققان به بررسی این عنوان پرداختند که آیا باکتری های روده فرد را در برابر استرس حفظ می کند؟

به گفته محققان آمریکایی باکتری های بافایده با خاصیت ضد التهابی وجود دارند که می توانند با استرس مقابله کنند.

در این بررسی محققان سه بار به تزریق باکتری MyCobacterium Vaccae به موش های نر اقدام کردند. هشت روز بعد از آخرین تزریق، محققان متوجه زیاد کردن سطح پروتئین ضد التهابی interleukin4 در هیپوکمپوس (ناحیه در مغز) موش ها شدند. هیپوکمپوس ناحیه ای از مغز است که در حافظه و یادگیری نقش کلیدی دارد.

پروبیوتیک‌ها بدن را در برابر استرس ایمن می‌کنند

به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان همچنین مشاهده کردند علاوه بر زیاد کردن سطح پروتئین ضد التهابی interleukin4، سطح پروتئین القاء کننده استرس نیز کم کردن پیدا کرده است.

واژه های کلیدی: استرس | سلامت | محققان | باکتری | محققان آمریکایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz