وجود فرهنگ اسلامی دیدار بازی عباس صالحی

وجود: فرهنگ اسلامی دیدار بازی عباس صالحی عکس خبری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از خسرو شکیبایی تا جمشید هاشم‌پور

تلویزیون جهت تعطیلات آخر این هفته، به مناسبت سالگرد تولد امام رضا (ع) و سی‌امین سالگرد آخر جنگ، پخش چند فیلم مذهبی و دفاع مقدسی را در جدول پخش قرار داده است.

از خسرو شکیبایی تا جمشید هاشم‌پور

از خسرو شکیبایی تا جمشید هاشم پور

عبارات مهم : داستان

تلویزیون جهت تعطیلات آخر این هفته، به مناسبت سالگرد تولد امام رضا (ع) و سی امین سالگرد آخر جنگ، پخش چند فیلم مذهبی و دفاع مقدسی را در جدول پخش قرار داده است.

به گزارش خبرآنلاین، در نخستین تعطیلات هفتگی مرداد، شبکه های سیما میزبان 27 فیلم سینمایی و تلویزیونی می شوند.

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شب»، «دست نوشته ها»، «آوای نقاره ها»، «هیوا»، «تفنگ لالا»، «زمانی جهت رویا نیست»، «به خاطر پول»، «در جستجوی خواستگار»، «کماندو 2»، «ربودن آقای هانس»، «عملیات پایتخت»، «دور از او»، «میزری»، «سه همدست»، «کومبا»، «مسافر پردردسر»، «ستاره شرق»، «اشنوگل»، «خانه امن»، «ماجرای نیمروز»، «مردی با نقاب آهنین»، «ماجرای ردوود»، «تلقین»، «هدیه ای جهت آقای تومی»، «داری دیوونم می کنی»، «آقای آزاد» و «جدا مانده»، پنج شنبه و جمعه 4 و 5 مرداد از شبکه های سیما روی آنتن می روند.

از میان این آثار، فیلم های «ستاره شرق» ساخته علی غفاری و بازی محمود پاک نیت و فخرالدین صدیق شریف، «آوای نقاره ها» به کارگردانی جواد مزدآبادی و نقش آفرینی حسن اسدی و آهو خردمند و «شب» به کارگردانی رسول صدرعاملی و بازی امین حیایی، عزت الله انتظامی و خسرو شکیبایی، حال و هوای مذهبی دارند که به مناسبت سال روز تولد امام هشتم، حضرت رضا علیه ا لسلام (چهارشنبه سوم مرداد) روی آنتن می روند.

«هیوا» به کارگردانی رسول ملاقلی پور و بازی گلچهره سجادیه، آتیلا پسیانی، جمشید هاشم پور و «ماجرای نیمروز» ساخته محمدحسین مهدویان و نقش آفرینی مهرداد صدیقیان، احمد مهران فر و هادی حجازی فر، دو فیلم مطرح سینمای کشور عزیزمان ایران هستند که از تلویزیون پخش می شوند.

از فیلم های خارجی این هفته هم می توان به «ربودن آقای هانس» به کارگردانی دنیل آل فردسون و بازی آنتونی هاپکینز، «میزری» ساخته راب راینر و نقش آفرینی جیمز کان، «خانه امن» به کارگردانی دانیل اسپینوزا و بازی دنزل واشنگتن، «مسافر پردردسر» کار برایان ریچارد اسمیت و بازی جان کیوزاک و «تلقین» به کارگردانی کریستوفر نولان و نقش آفرینی لئوناردو دی کاپریو و ماریون کوتیار اشاره کرد.

شبکه یک
– فیلم سینمایی «شب» به کارگردانی رسول صدرعاملی، پنج شنبه 4 مرداد ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی امین حیایی، عزت الله انتظامی و خسرو شکیبایی آمده است: «گروهبانی جهت تحویل دادن مجرمی سابقه دار به زندان یكی از شهرستان ها، مجبور می شود كه به همراه مجرم و دستبند، شبی را در مشهد بگذراند…»

– فیلم تلویزیونی «دست نوشته ها» به کارگردانی مهرزاد مینویی، جمعه 5 مرداد ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «حسین معتمد، كه قبلاً عضو كمیته انقلاب اسلامی بوده، به علت نقض مقررات از كمیته اخراج شده است و حالا راننده تاكسی هست. جرم او این بوده كه در جریان یك تعقیب و گریز، از اتومبیل شخصی یك رهگذر استفاده كرده و بعد همین عنوان منجر به خسارات جانی و مالی شده است هست. هم زمان، از یك منزل تیمی سندی به دست می آید كه نشان می دهد نقشه ترور حسین معتمد كشیده شده است هست. كمی قبل از آن، جوانی به نام منصور انتصاری به معتمد مراجعه می كند و می گوید كه مأمور اجرای طرح ترور اوست، ولی چون خودش از شرکت بریده، حاضر به این كار نیست…»

در این فیلم تلویزیونی، جلیل فرجاد، امیر وطن زاد و منوره جوهری هنرنمایی کرده اند.

شبکه دو
– فیلم تلویزیونی «آوای نقاره ها» به کارگردانی جواد مزدآبادی، پنج شنبه 4 مرداد ساعت 8 صبح از شبکه دو سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی حسن اسدی، آهو خردمند و کاوه سماک باشی، چهار داستان را خواهیم دید که همگی در انتها به امام رضا (ع) و حرم ایشان منتهی و گره گشایی می شود.

– فیلم سینمایی «هیوا» به کارگردانی رسول ملاقلی پور، پنج شنبه 4 مرداد ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است: «هیوا اكبری بعد از گذشت پانزده سال از مفقود شدن همسرش حمید در بحبوحه جنگ، تصمیم می گیرد تا از مناطق جنگی و منزل ای كه در آن با همسرش زندگی می كرده هست، دیدار كند. امیر كرمی، كه اكنون سفیر کشور عزیزمان ایران در سنگال است و زمانی جزو همراهان حمید در جنگ بوده، می خواهد با هیوا ازدواج كند، ولی هیوا به رغم نشانه هایی از شهادت حمید همچنان در پی شوهرش هست. او در منزل قدیمی اش به تعدادی نامه متعلق به پانزده سال پیش دسترسی پیدا می كند كه خاطرات سال های گذشته او را با حمید زنده می كند…»

در این فیلم، گلچهره سجادیه، آتیلا پسیانی، جمشید هاشم پور و فرهاد قائمیان نقش آفرینی کرده اند.

– فیلم سینمایی «تفنگ لالا» به کارگردانی نینگ جینگ وو، جمعه 5 مرداد ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم در مورد لالا یک پسربچه چینی است که به همراه مادربزرگش در یک دهکده زندگی می‏کند. زمانی تا برگزاری مراسم مراسم خوش حالی بلوغ او باقی نمانده هست. بنابراین او و مادربزرگش در پی تهیه مقدمات این مراسم خوش حالی هستند. یکی از لوازم این مراسم خوش حالی تفنگ هست. بر اساس رسوم کهن مردم این روستا، هنگامی که پسری به سن بلوغ می‏رسد اجازه دارد تفنگ داشته باشد و با آن شلیک کند. این رسم نشان از به عهده گرفتن مسئولیت دفاع از وطن است….

وانگ جی شوای و شی جینگ ما بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «زمانی جهت رویا نیست» به کارگردانی کریستین هارتمان، جمعه 5 مرداد ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی پترا کِلینگ، او جلینِک، گرتا بوهاک روایتگر داستان خانواده ای 4 نفره متشکل از پدر، مادر و دو دختر به نام های مرله و لِئا هست. دختر کوچکتر خانواده مرله، در یادگیری دروس و امتحانات مدرسه دچار مسئله هست. این مساله تا جایی پیش می رود که معلم مرله از والدینش می خواهد او را به مدرسه ای که مخصوص فرزند های کم توان ذهنی است ببرند. پدر و مادر و حتی خود مرله، از شنیدن این مساله بسیار ناراحت می شوند و تصمیم می گیرند جهت جبران این مشکل، تلاش خود را زیاد کنند. از این رو آنها وقت بیشتری جهت تمرین درس ها با مرله می گذارند و در این راه لئا نیز به آنها کمک می کند. اما….

– فیلم سینمایی «به خاطر پول» به کارگردانی مایکل اسکات، جمعه 5 مرداد ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی لورا منل، کسپر ون دیل و پنلوپه اَن میلر خواهیم دید: «بانی زن جوانی است که به وکالت اشتغال دارد. بعد از اینکه برادرِ بانی یعنی کریس ناپدید می شود، وی به دنبال یافتن او درگیر ماجراهای زیادی می شود. در ابتدا زنی به نام نیکول به او مراجعه و ادعا می کند کسی او را دائما تعقیب می کند و در این راستا از او کمک می خواهد. از سوی دیگر مدیر سابق کریس یعنی آرتور به دیدن بانی آمده مدعی می شود کریس چیزی را از او ربوده و ناپدید شده است است…»

شبکه سه
فیلم تلویزیونی «در جستجوی خواستگار» به کارگردانی حسن آقاهرندی، پنج شنبه 4 مرداد ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با نقش آفرینی مونا فرجاد و افسانه صورت آزاد خواهیم دید: «فرید، مدیر عامل یکی از شرکت های کامپیوتری، در مراسم خوش حالی 32 سالگی دخترش فروغ، با شنیدن متلک هایی از اقوام و اطرافیان در رابطه با ترشیدگی دخترش ناگهان توجهش به چین و چروک های زیر چشم او جلب می شود و می فهمد سن دخترش جهت ازدواج اوج رفته است! او این عنوان را با همسرش نسرین در میان می گذارد و سر این عنوان بگو مگویی بین آنها شکل می گیرد. نسرین شوهرش رامقصر می داند و فرید نسرین را…»

– فیلم سینمایی «کماندو 2» به کارگردانی دیون بوجانی، پنج شنبه 4 مرداد ساعت 15 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با هنرمندی ویدات جاموال و آدا شارما خواهیم دید: «در کشور هند یک عده خلافکار وجود دارند که به روش بسیار هوشمندانه ای در حال پول شویی و دزدی از حساب های بانکی مردم هستند و دستگیری آنها محال به نظر می رسد. در این میان دولت وقت به مردم هند قول می دهد که به زودی خبر دستگیری این خلافکاران اقتصادی را به گوش ارزش برساند. کاران، یک کماندوی ارتش است که جهت انجام این ماموریت گزینش می شود. او به همراه یک زن و چند مامور دیگر نقشه به اندام انداختن این فاسدان اقتصادی به سرکردگی زنی به نام ماریا را طراحی کرده و وارد عمل می شود…»

– فیلم سینمایی «ربودن آقای هانس» به کارگردانی دنیل آل فردسون، پنج شنبه 4 مرداد ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می شود.

در خلاصه فیلم آمده است: «چهار پسر جوان با یکدیگر شریک هستند و سودای ثروت در سر دارند. آنها به ناگاه با پرسشها بسیار زیاد مالی مواجه و ورشکست می شوند. در ابتدا آنها تلاش می کنند تا با دریافت وامی از دولت بتوانند این خدشه مالی را جبران کنند. ولی تمام تلاش های آنها بی نتیجه مانده و از هیچ طریقی به بحران مالی آنها کمکی نمی شود. کور یکی از شرکاست که به نسبت هم قطارانش شخصیتی ریسک پذیرتر دارد. او بعد از آنکه تمام درهای امید را به روی خود و دیگران بسته می بند، تصمیم می گیرد تا با اقدام به آدم ربایی جهت هر لحظه به پرسشها مالی خاتمه دهد…»

جیم استارگس و آنتونی هاپکینز بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم تلویزیونی «عملیات پایتخت» به کارگردانی محمدرضا آهنج، جمعه 5 مرداد ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی حمیدرضا پگاه و لیلا بلوکات خواهیم دید: «مبادله ای بین تشکیلات امنیتی کشور عزیزمان ایران و یک جاسوس بیگانه صورت می گیرد. حامد مامور امنیتی ایرانی جهت معالجه به خارج از کشور سفر می کند، ولی در این سفر ربوده می شود…»

شبکه چهار
– فیلم سینمایی «دور از او» به کارگردانی سارا پولی، پنج شنبه 4 مرداد ساعت 21 از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «گرانت و فیونا زوج مسنی هستند که به تدریج متوجه می شوند فیونا به بیماری آلزایمر مبتلاست و تصمیم می گیرند با اقامت او در یک آسایشگاه مخصوص، زمینه اصلاح او را فراهم کنند ولی هر چه که می گذرد بیماری فیونا حادتر شده است به طوری که دیگر گرانت را به خاطر نمی آورد و در این میان گرانت مجبور است با بیماری فراموشی فیونا کنار بیاید.»

در این فیلم سینمایی جولی کریستی، گوردون پینسنت و الیمیپا دوکاکس نقش آفرینی کرده اند.

– فیلم سینمایی «میزری» به کارگردانی راب راینر، جمعه 5 مرداد ساعت 21:30 از شبکه چهار روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جیمز کان و کتی بیتس آمده است: «پل نویسنده رمان میزری در راه سفر در اثر تصادف زخمی می شود و خانمی او را نجات می دهد و به منزل خودش می آورد تا از او پرستاری کند. این زن از علاقمندان این نویسنده است ولی دچار مسئله معنوی روانی بوده و از پل می خواهد که داستان رمانش را عوض کردن دهد و همان طور که او می خواهد داستان را بنویسد. پل تلاش می کند به هر نحوی شده است از منزل و از دست این زن فرار کند…»

شبکه پنج
– فیلم سینمایی «سه همدست» به کارگردانی جانی تو، پنج شنبه 4 مرداد ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی وی زائو، کاتی وو و لویس کو خواهیم دید: «پلیس، مرد خلافکاری را که زخمی شده است هست، به بیمارستان می رساند. او می خواهد روند درمان را کند نماید که دوستانش او را فراری دهند…»

– فیلم سینمایی «کومبا» به کارگردانی آنتونی سیلورستون، جمعه 5 مرداد ساعت 9 از شبکه پنج پخش می شود.

داستان در مورد گورخری است که به شکل نصفه، راه راه هست. قبیله او کمبود بارش باران را به گردن او انداخته و او هم به همین خاطر، دنبال نصفه دیگر راه راه های بدن خود می گردد. وی در این راه اعتماد به نفس و جرئت خاصی پیدا می کند تا تمامی حیوانات را نجات دهد و …»

– فیلم سینمایی «مسافر پردردسر» به کارگردانی برایان ریچارد اسمیت، جمعه 5 مرداد ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می شود.

در این فیلم با بازی جان کیوزاک، توماس جین و زو ونتورا خواهیم دید: «پیتر رایتس که از رانندگان زبردست مسابقه های رانندگی بوده و به علت مخالفت همسرش از این کار کناره گیری کرده، در حال حاضر در یک موسسه رانندگی به عنوان مربی مشغول به کار هست. پیتر به وسیله سیمون کلر که یک دزد است با برنامه ریزی قبلی او ربوده و به گروگان گرفته می شود و …»

شبکه شما
– فیلم تلویزیونی «ستاره شرق» به کارگردانی علی غفاری، پنج شنبه 4 مرداد ساعت 23 از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم راجع به وقت امامت حسن عسکری (ع) است که خلیفه، جابر، شیخ الشیوخ بغداد را مامور می کند تا به نیشابور رفته و فضل بن شاذان را از بین ببرد. فضل مشغول جمع آوری احادیث مهدویت در قالب یک کتاب است و در این راه شاگردانش هم چون سهراب او را همراهی می کنند. با ورود جابر به نیشابور، عرصه بر فضل تنگ می شود. جابر شایعه می کند که امام حسن (ع)، فضل را نفرین کرده و او را مرتد خوانده هست. فضل به همراه چند تن از شاگردانش از شهر خارج می شوند و در روستایی پناه می گیرند و …

محمود پاک نیت، افشین نخعی، فخرالدین صدیق شریف، کاوه خداشناس در فیلم تلویزیونی «ستاره شرق» هنرنمایی کرده اند.

– فیلم سینمایی «اشنوگل» به کارگردانی هادی حاجتمند و علی سلیمانی سرنسری، جمعه 5 مرداد ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «یونس به عنوان فرمانده گردان غواصان، سه شب قبل از عملیات در حالی که در صدد حفر تونلی در منطقه عملیاتی بوده، مفقودالاثر شده است هست. فردی ماموریت یافته تا این پرونده را به نتیجه برساند و به همین علت سراغ وحید پارسا می رود تا از او سوالاتی کند؛ وحید گمان می کند یونس در انفجاری به شهادت رسیده هست، حالا بعد از سی سال اطلاعاتی به دست می آید که نشان می دهد احتمالا یونس زنده است و …»

برزو ارجمند، ماه صورت خلیلی، کاوه سماک باشی، رحیم نوروزی، ماشاالله شاهمرادی زاده و آزیتا ترکاشوند در فیلم سینمایی «اشنوگل» بازی کرده اند.

شبکه افق
– فیلم سینمایی «خانه امن» به کارگردانی دانیل اسپینوزا، جمعه 5 مرداد ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «توبین فراست، مأمور اسبق CIA بوده که اکنون به جرم جاسوسی و نشر اطلاعات سری تحت تعقیب است! او در حین مبادله یک ریزتراشه که حاوی اطلاعاتی راجع به فساد ماموران CIA و سایر شرکت های جاسوسی دنیا هست؛ بازداشت شده است و جهت بازجویی به مکانی به نام پناهگاه انتقال یافته می گردد. در حین بازجویی، پناهگاه مورد حمله قرار گرفته و توبین فراست با دخالت مت که مسئول پناهگاه است از آنجا می گریزد و …»

در این فیلم دنزل واشنگتن و رایان رینولدز هنرنمایی کرده اند.

– فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان، جمعه 5 مرداد ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.

فیلم به ترورهای سال ۱۳۶۰ می پردازد. این درگیری ها بعد از برکناری ابوالحسن بنی صدر به عنوان مدیر جمهور به وسیله مجلس شورای اسلامی شدت می گیرند. گروه های ضد حکومت مانند شرکت مجاهدین دست به جنگ داخلی در کشور عزیزمان ایران بعد از برکناری ابوالحسن بنی صدر و ترورهای موفق مقامات ارشد حکومت می زنند. از سوی دیگر، شرکت اطلاعات کشور و اطلاعات سپاه با همکاری هم درصدد دستگیری اعضای این گروه هستند.

در این فیلم سینمایی، مهرداد صدیقیان، احمد مهران فر و هادی حجازی فر نقش آفرینی کرده اند.

شبکه نمایش
– فیلم های سینمایی و تلویزیونی «مردی با نقاب آهنین»، «ماجرای ردوود» و «تلقین»، پنج شنبه 4 مرداد ساعت های 11، 17 و 21 از شبکه نمایش روی آنتن می روند.

– فیلم های سینمایی و تلویزیونی «هدیه ای جهت آقای تومی»، «داری دیوونم می کنی»، «آقای آزاد» و «جدا مانده» جمعه 5 مرداد ساعت های 11، 15 ، 17 و 21 از شبکه نمایش پخش می شوند.

از خسرو شکیبایی تا جمشید هاشم‌پور

واژه های کلیدی: داستان | داستان | سینمایی | کارگردانی | فیلم سینمایی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz